Home » Aktuality » Publikace se studentskou účastí

Publikace se studentskou účastí

desleta2 Druhý díl publikace Desátá léta v podobách kritiky (první s vročením 2013, druhý 2015) nejen navazuje tematicky na díl první, ale především opět zapojuje do odborné práce studenty magisterského studia. Kniha vzešla z studenského grantu Studentské grantové soutěže SU; studenti navazujících magisterských oborů (Michal Bařina, Silvie Březinská, Martina Hlavičková, Jan Kavan, Veronika Motúzová a Daniela Sajdlová) připravili ediční přílohy a dva z nich se podíleli i na literárněhistorických kapitolách. Pozornost je v knize věnována kritické recepci 6 literárních děl z druhého desetiletí 20. století: Posvátnému jaru Růženy Svobodové (1911), Meči Damoklově Jaroslava Vrchlického (1912), Temnu Aloise Jiráska (1915), Šípkovému keři Petra Křičky (1916), Antonínu Vondrejcovi Karla Matěje Čapka-Choda (1917-1918) a básnické sbírce Anebo Viktora Dyka (1918).

Obsah je zde.